MOYA GENMAICHA Organic Japonský Zelený Čaj 60G

Matcha tea

Moya

Tradiční směs zeleného čaje sencha a zrn pražené hnědé rýže. Po namočení vytváří osvěžující, máslově sladkou chuť, ořechovou vůni a světle žlutý odstín. Je známo, že Genmaicha pomáhá zlepšovat funkci trávicího systému a je tradičně konzumován při jídle. Moya Genmaicha se pěstuje na malých biocertifikovaných rodinných farmách na ostrově Kyushu, nejjižněji položené čajové oblasti v Japonsku.

189,- Kč

Na dotaz

Celý popis produktu

Genmaicha je sladký, lehce ořechový, aromatický, rezavě zbarvený čaj. Jeho chuť – ta, kterou známe ze sushi barů a japonských restaurací – je mimořádně nezapomenutelná. Legenda praví, že sluha šógunu Hakone omylem podal svému pánovi čaj s ukradenými zrnky rýže, které měl v kapse. Tato chyba ho stála život, ale šógun měl chuť tak rád, že se rozhodl ji zahrnout do své každodenní stravy. Tak vznikla genmaicha, dnes známá také jako „popcorn tea“. Kdysi to bylo považováno za nápoj nižších tříd, protože lidé přidávali levné rýžové zrna, aby zvýšili objem čisté senchy. Moya Genmaicha se ekologicky pěstuje na ostrově Kjúšú.

Vlastnosti čaje Genmaicha: Čaj Genmaicha obsahuje střední hladinu kofeinu. Pomáhá zažívací soustavě, proto se tradičně podává k jídlu. Během dlouhých období půstu se buddhističtí mniši často živili jen genmaichou. Stejně jako ostatní japonské zelené čaje je genmaicha bohatým zdrojem katechinů a antioxidantů. Pití genmaicha pomáhá zpomalit procesy stárnutí, zbavit se toxinů, snížit hladinu špatného cholesterolu, snížit hladinu cukru a zlepšit zdraví zubů. Genmaicha se doporučuje při prevenci různých chorob, protože její listy obsahují snadno vstřebatelný vitamin C, beta karoten, kyselinu listovou, draslík, vápník a fosfor.

Obsah: 50% organický zelený čaj Sencha 50% organická rýže
Země původu: Japonsko, Kagoshima, ostrov Kyushu
Chuť: máslově-sladká chuť a ořechová vůně
Barva: světle žlutý odstín
Doba sklizně: Jaro 2020
Příprava: 2-3 g / 150 ml vody, Doba louhování (infuze): 2 – 3 min, Teplota vody: 70 – 80 ° C
Možnost opakované infuze: ANO, maximálně 3 x