MOYA SENCHA NO. 21 Organic Japonský Zelený Čaj 60G

Matcha tea

Moya

Sladký a osvěžující organický zelený čaj s travnatou a slabě slanou chutí. Je to nejoblíbenější čaj v Japonsku. Při podávání má zelený čaj Sencha no. 21 plnou chuť a zelenkavou zlatavou barvu. Sencha je ideální ranní čaj.

189,- Kč

Na dotaz

Celý popis produktu

Sencha je nejoblíbenější čaj v Japonsku a je také nejznámějším zeleným čajem na světě. Jeho nálev má mírně sladkou a velmi osvěžující chuť, má máslové, travnaté tóny a zeleno-zlatou barvu. Slovo „sencha“ doslovně znamená „vařeno na nízké teplotě“ a odkazuje na typické vaření listového čaje, které spočívá v nalévání horké vody přes suché listy. Tento čaj uvolňuje svou nejlepší chuť, když se vaří s měkkou vodou s nízkým pH. Moya Sencha č. 21 se ekologicky pěstuje na ostrově Kjúšú.

Sencha se doporučuje jako ranní nápoj, protože její časně sbírané listy mají extrémně vysokou hladinu stimulujícího kofeinu a je známo, že sencha zrychluje metabolismus. Stejně jako ostatní japonské zelené čaje je nejen bohatým zdrojem katechinů, ale také jedním z nejsilnějších přírodních antioxidantů. Pití senchy pomáhá zpomalit procesy stárnutí, zbavit se toxinů, snížit hladinu špatného cholesterolu, udržet hladinu cukru pod kontrolou a zlepšit zdraví zubů. Jeho listy obsahují snadno vstřebatelný vitamin C, beta karoten, kyselinu listovou, draslík, vápník a fosfor. Stejně jako čaj s matchou je i sencha známým posilovačem nálad.

100 % organický čaj – BIO
Země původu: Japonsko, Kagoshima, ostrov Kyushu
Chuť: máslové, travnaté tóny a mírně slaná chuť
Barva: zeleno-zlatá barva
Doba sklizně: Jaro 2020
Čistá hmotnost: 60 g
Příprava: 2-3 g / 150 ml vody, Doba louhování (infuze): 2 min, Teplota vody: 70 – 80 ° C
Možnost opakované infuze: ANO, maximálně 3 x