Singleton of Dufftown 12 Y.O. gift box 1 skl.

Whisky

UPB

Singleton jsou živé, moderní whisky s lehkou, bohatou, perfektně vyváženou hedvábnou chutí. Palírna Dufftown, založená v roce 1896, se nachází uprostřed úrodné oblasti Speyside v městě Dufftown. V této oblasti nazývané Zahrada Skotska se nachází více než polovina skotských palíren.

993,- Kč

Na dotaz

Celý popis produktu


Typickým znakem palírny je progresivní přístup k výrobě whisky, který je přitom stále zakořeněn v tradicích a řemeslné výrobě. Symbol tohoto přístupu je losos ve znaku. Představuje nejen výrazný prvek skotské domoviny a historie, ale zároveň filozofii značky plout proti proudu.

Nový destilát (new-make spirit) se se vyznačuje tóny ovoce a zelené trávy, výjimečnou jemností a hlubokou chutí, což je dáno dlouhou fermentací a pomalou destilací v destilačních kotlích velmi vysokého štíhlého tvaru. Destilát následně zraje v pečlivě vybrané kombinaci sudů z evropského dubu (ex-sherry), které dodávají bohaté ovocné tóny, a sudů z amerického bílého dubu (ex-bourbon), které naopak dodávají medové náznaky vanilky. Výsledná whisky je bohatá a hedvábná a je ideální vstupní branou do světa single malt whisky. Singleton Dufftown 12 YO je jemná, přirozeně plná whisky, která se vyznačuje nasládlými ovocnými tóny a přetrvávající příjemnou hřejivostí. V aroma se projevuje dřevo, pražené ořechy s bohatými ovocnými tóny a třtinového cukru. V chuti se pečená jablka, ořechy, stopy černého rybízu, třtinového cukru a kávy.

23 ocenění včetně zlaté ze Scotch Whisky Masters 2014, zlaté ze San Francisco Spirits Competition 2017 a ocenění Best Speyside Malt v kategorii 12 let a mladší z World Whiskies Awards 2012. Dárkové balení obsahuje láhev, jednu originální sklenici a formu na ledovou kouli.

Značka: Singleton
Země původu: SKOTSKO-VELKÁ BRITÁNIE
Objem: 0,7 l
% alkoholu: 40,0 %