MOYA BANCHA Organic Japonský Zelený Čaj 60G

Matcha tea

Moya

Organický zelený čaj získaný ze zralých čajových listů, které zůstaly po druhé a třetí sklizni senchy pěstované na malých rodinných farmách na ostrově Kyushu. Bancha je oblíbený každodenní čaj v Japonsku s robustní a lehce travnatou chutí a světle žlutým nádechem. Díky přirozeně nízkému obsahu kofeinu je ideální k pití v kteroukoli denní dobu.

169,- Kč

Na dotaz

Celý popis produktu

Bancha je zelený čaj se zlatožlutým odstínem. Má mírně kyselou chuť a výraznou ořechovou dochuť, která je výsledkem vysokého obsahu tříslovin. Název bancha (玄 米 茶) pochází ze slov „ban“ a „cha“. V japonštině znamená „cha“ „čaj“, zatímco „zákaz“ lze chápat jako něco „denně“, „populární“ nebo „pozdě“. Poslední význam se týká pozdních plodin listů Bancha, které se sklízejí ze spodních částí čajových keřů. Moya Bancha se ekologicky pěstuje na ostrově Kjúšú.

V Japonsku je bancha považována za každodenní čaj a často se podává k jídlu. Může se pít celý den, protože obsahuje o 70% méně kofeinu než gyokuro. Díky prodlouženému fotosyntetickému cyklu je pro banchu charakteristická vyšší hladina tříslovin než u jiných čajů. Taniny – známé také jako tannoidy – mají protizánětlivé a detoxikační účinky. Stejně jako ostatní japonské zelené čaje je i bancha bohatým zdrojem katechinů a antioxidantů. Pití banchy je dobré pro trávení a také zpomaluje procesy stárnutí, pomáhá zbavit se toxinů, udržuje hladinu cukru pod kontrolou, snižuje hladinu špatného cholesterolu a zlepšuje celkové zdraví zubů. Jeho listy obsahují snadno se vstřebávající vitamin C, beta karoten, kyselinu listovou, draslík, vápník a fosfor.

100% organický zelený čaj
Země původu: Japonsko, Kagoshima, ostrov Kyushu
Chuť: jemná, rostlinná s hořkými podtóny
Barva: jasný žluto-zelený odstín
Doba sklizně: Jaro 2020
Hmotnost: 60 g
Příprava: 3-4 g / 150 ml vody, Doba louhování (infuze): 3-4 min, Teplota vody: 70-80 ° C
Možnost vícero louhování (infuze): ANO, max. 3x