MOYA KUKICHA Organic Japonský Zelený Čaj 60G

Matcha tea

Moya

Kukicha je zvláštní druh zeleného čaje ze stonků a větviček, tedy elementů, které jsou z ostatních zelených čajů odstraněny. Kukicha má jedinečnou sladkou a plnou chuť s mořskými tóny. Kukicha je jedním z preferovaných čajů v makrobiotické stravě. Moya Kukicha je jemně pražená a má nízký obsahu kofeinu, takže je ideální k pití kdykoli během dne.

169,- Kč

Na dotaz

Celý popis produktu

Kukicha je světle stínovaný čaj, který má jemně ořechovou chuť s nádechem medové chuti a umami. Byl vynalezen v Japonsku, kde místní farmáři po prodeji cennějších listů a pupenů vařili svůj vlastní čaj ze zbývajících stonků a větviček. V japonštině „kuki“ znamená „větvička“ a „cha“ znamená „čaj“. Moya Kukicha pochází z ekologického pěstování na ostrově Kjúšú a díky jemnému pražení má zvláštní, mírné silnější aroma. Proto se kukicha často používá k přípravě studeného čaje.

Ve stoncích nedochází k fotosyntéze, která snižuje obsah theaninu a zvyšuje obsah tříslovin, a proto kukicha obsahuje vysoký podíl této relaxační sloučeniny a má nízkou hladinu kofeinu. Kukicha je považován za makrobiotický čaj pro své alkalizační vlastnosti a vysoký obsah vápníku. Mohou ho pít děti, těhotné ženy i starší lidé. Stejně jako ostatní japonské zelené čaje je i kukicha bohatým zdrojem katechinů a antioxidantů. Pití Kukichy je dobré pro trávení. Pomáhá také detoxikovat naše tělo, udržovat normální hladinu cukru v krvi, snižovat hladinu špatného cholesterolu a zlepšovat celkové duševní zdraví. Jeho listy obsahují snadno vstřebatelný vitamin C, beta-karoten, kyselinu listovou, draslík, vápník a fosfor.

100% organický zelený čaj
Země původu: Japonsko, Kagoshima, ostrov Kyushu
Chuť: jemná, rostlinná s hořkými podtóny
Barva: jasný žluto-zelený odstín
Doba sklizně: Jaro 2020
Čistá hmotnost: 60 g
Množství: 2-3 g / 150 ml vody, Doba louhování (infuze): 2 min, Teplota vody: 70 – 80 ° C
Možnost opakované infuze: ANO, maximálně 4 x