Bílý tuňák v olivoém oleji - Ortiz

Rybičky

Rybičkovna

Ochutnejte lahodného pravého tuňáka – Thunnus alalunga neboli Tuňák křídlatý patří jednoznačně mezi nejkvalitnější druhy tuňáka na světe. ORTIZ garantuje nejenom prvotřídní kvalitu a chuť, ale také skutečnost, že jeho lov je šetrný vůči životnímu prostředí. Výrobek se tak pyšní označením „doplhin friendly“.

120,- Kč

Na dotaz

Celý popis produktu

Lov bílého tuňáka probíhá v Kantabrijském moři na severu Španělska, a to prastarou technikou selektivního lovu na živé návnady. Tato technika je šetrná k životnímu prostředí a současně umožňuje vyřadit úlovek, který nesplňuje požadavek na 100% kvalitu výchozí suroviny – tuňáka – pro výrobu. Samotná výroba pak maximálně respektuje řemeslnou tradici firmy ORTIZ, a tím je dosaženo vynikající chutí tohoto výrobku.

Složení: Tuňák křídlatý (Bonito del Norte -Thunnus alalunga) (73%), olivový olej (26%), jedlá sůl

ORTIZ sídlí a vyrábí ve Španělsku a je spojen zejména s Kantaberským mořem. ORTIZ má tradici a ctí především kvalitu. Používá pouze prvotřídní pravé tuňáky: tuňák křídlatý (Bonito del Norte – Thunnus alalunga) tuňák žlutoploutvý (Atún Claro – Thunnus albacares) Chová se ohleduplně k životnímu prostředí a vysloužil si na své plechovky označení DOPLHIN FRIENDLY.

Ortiz je certifikován institutem Earth Island Institute, jehož pozorovatelé na lodích kontrolují metodu selektivního rybolovu bez vedlejších úlovků. Používá se metoda košelkových nevodů, které mají únikovou cestu pro delfíny a jiné ohrožené druhy.

ORTIZ o své filozofii říká: „Jsme blízko moři a přístavům – založili jsme kulturu, která je podstatou naší tradiční značky. Naším cílem je vždy usilovat o tu nejlepší kvalitu s maximálním respektem k tradici, abychom mohli našim zákazníkům nabídnout zdravé přírodní produkty, které odpovídají jejich vkusu a preferencím.“

Když ORTIZ hovoří o tradici, ví o tom své. Jeho historie sahá až do roku 1891, kdy zahájil svou činnost. Proces konzervace a výroby se vyvíjí, ale důraz na tradici a kvalitu zůstává.